152-1.Louis Hernandez (Mepham)

        2.Dennis Ferro (East Islip)

        3.Zach Lugo (Deer Park)

        4.Greg Chery (Connetquot)

        5.Nick Vines (Wantagh)

        6.Joseph Puca (Huntington)

        7.William Jacobs (Uniondale)

        8.Derek O'Brien (JG)/Will Outcault (SmE)


 145-1.Jakob Restrepo (Sachem East)

          2.Tommy Dutton (Rocky Point)

          3.Matt Langan (Wantagh)

          4.Gino Titone (Conetquot)

          5.Dave Brown (Farmingdale)

          6.Aramis Broadus (Hills West)

          7.Mike Dusold (Locust Valley)

          8.Austin Serra (SachE)/Mike Illicate (C)

138-1.Sam Ward (Locust Valley)

        2.Jimmy Leach (Eastport SManor)

        3.Eduardo Ramirez (Amityville)

        4.Freddy Dunau (St.Anthony's)

        5.Jake Eibinder (Bethpage)

        6.Justin Cooksey (MacArthur)

        7.Don Donnelly (Ward Melville)

        8.James Matias (RPt)/Justin Siracusa (Say)


106-1.Peter Pappas (Plainview)

        2.Matteo DeVincenzo (Port Jefferson)

        3.Matt Stallone (Sachem North)

        4.Anthony Cirillo (Rocky Point)

        5.Sean Miller (Connetquot)

        6.Ben Tepperman (Hauppauge)

        7.Carlos Aucancela (Brentwood)

        8.Joel Zambrano (Meph)/Chris Ponce (LevDiv)

113-1.Vito Arujau (Syosset)

        2.Kyle Quinn (Wantagh)

        3.John Twomey (St.Anthony's)

        4.Joe Calderone (Walt Whitman)

        5.John Arceri (Huntington)

        6.Danny Murray (Brentwood)

        7.Doug Iadanza (Sachem East)

        8.Hunter Dusold (LV)/Ed Matyka (Riverhead)

126-1.Travis Passaro (Eastport SManor)

        2.Mike D'Angelo (Commack)

        3.Joseph Russ (St.Anthony's)

        4.Ricky Stamm (Lev Division)

        5.Anthony Messina (Sachem East)

        6.Adam Smith (East Meadow)

        7.Tristan DeVincenzo (Port Jefferson)

        8.Corey Jamison (H)/Tom Reina (GC)

120-1.Nick Piccininni (Ward Melville)

        2.Jesse Dellavecchia (East Islip)

        3.Ben Lamantia (St.Anthony's)

        4.Nick Casella (Locust Valley)

        5.james Szymanski (Shoreham WRiver)

        6.Raeco Jackson (Westbury)

        7.Nick Rondino (Syosset)

        8.Brett Brice (L)/Tim Johnson (Harb)

132-1.Chris Mauriello (Hauppauge)

        2.Brad Wade (Islip)

        3.Sean O'Hagan (Sachem North)

        4.Jack Reima (Garden City)

        5.Adrian Berry (Uniondale)

        6.Jack Taddeo (SWRiver)

        7.Owen Bachelder (Hewlett)

        8.Nick Garone (ESM)/John Sherlock (M)


182-1.Mark Tracy (Sachem East)

        2.Robert Ng (Plainedge)

        3.David Hamil (Deer Park)

        4.John Lauretti (Seaford)

        5.Dom Pirraglia (SWR)

        6.Ronnie King (Islip)

        7.Jake Horton (Patchogue-Medford)

        8.Liam Delgado(L)/Christian Araneo (WM)


  99- 1.Jacori Teemer (Long Beach)

         2.Adam Busiello (Eastport SManor)

         3.Anthony Sparacio (North Babylon)

         4.Jonathan Loew (Wantagh)

         5.Thomas Cox (Deer Park)

         6.Jake Silverstein (Hauppauge)

         7.Phil Spadafora (Hills East)

         8.James Trezza (SmEast)/Kyle Mock (H)

March 2014

LONG ISLAND INDIVIDUAL WRESTLING FINAL RANKINGS

195-1.Rob Oliver (Plainedge)

        2.Nick Weber (Kings Park)

        3.Lantze Lange (Smithtown West)

        4.Charlie Canepa (Rocky Point)

        5.Matt Grassa (North Babylon)

        6.Hamza Ramza (Lawrence)

        7.Connor Watson (Chaminade)

        8.Chris Bosco (JG)/Chris Francia (Lyn)


220-1.Vin Feola (Walt Whitman)

        2.Craig Hinrichs (Islip)

        3.Rafal Rokosz (Southampton)

        4.Bryan Tenny (Farmingdale)

        5.Devin Doran (William Floyd)

        6.Anthony Puca (Huntington)

        7.Anthony DiMatteo (Sachem North)

        8.Matt Kaminer (Hew)/Jon Wilson (EI)


170-1.Steve Schneider (MacArthur)

        2.Erik Adon (East Islip)

        3.Joe Russo (Rocky Point)

        4.Kenny Gallagher (Northport)

        5.Mike Pistone (Sachem East)

        6.Tom Lane (Garden City)

        7.Mike Neidhardt (SWRiver)

        8.Anthony Bowles (P)/Nick Finnegan (I)

 285-1.James O'Hagan (Seaford)

        2.Vin Manna (Island Trees)

        3.Edwin Rubio (John Glenn)

        4.James Louison (Hauppauge)

        5.Kyle Fiske (Port Jefferson)

        6.Sean Dee (Sachem East)

        7.Tim Gungor (Massapequa)

        8.Anthony Pino (JG)/Valter Piccini (DP)


160-1.Shakur Rasheed (Longwood)

        2.Jaison White (Jericho)

        3.Jordan Formicola (Locust Valley)

        4.Julius Diaz (Freeport)

        5.Matt Porello (John Glenn)

        6.Ryan Gerena (Wm Floyd)

        7.Joe Atkins (Kings Park)

        8.Ryan Woodward (PJ)/Dom Micari (New)